Kırtasiye sektörünün rekabet gücünü arttırma, kurumsal bir yapıya ulaşma, işyerlerinde farkındalık yaratma, sağlıklı ve kaliteli ürünleri tüketiciye ulaştırma adına 'K*' logolu tabela takma projesi ilk olarak Zeki Kırtasiye'nin öncülüğü ile başladı.

Eğitimli Kırtasiyeci ve Denetimli Kırtasiye sertifikalarını alan ve 'K*' logolu tabelayı asmaya hak kazanan Zeki Kırtasiyede tören düzenlendi. Tüm kırtasiyeciler Derneği (TÜKİD) Başkanı İzel Rozental yaptığı konuşmada, "Çocukların sağlığı için okul alışverişlerinde bilinçli hareket edilmeli, milyonlarca öğrencinin sağlığını tehdit eden ürünlerden uzak durulmalı. 'Kırtasiye, kırtasiyeciden alınır' mantığıyla biliçli tüketici olunması gerektiğini özellikle vurgulayarak çocuklarımızın geleceğini tehlikeye atmamalıyız"dedi. Sağlığa zararlı kırtasiye ürünlerine karşı ilk kampanyalarını 2009'da başlattıklarını belirten Rozental, 'K*' projesinin farkındalık yaratmak amacını taşıdığını belirterek, tüketicilerin K* tabelası olan kırtasiyelerden gönül rahatlığıyla alışveriş yapabileceklerini söyledi.

TÜKİD Genel Koordinatörü Reha Tartıcı da 'K*' projesinin amacının kamuoyu nezdinde sattığı ürünü tanıyan, bilgili ve eğitimli, güvenilir bir kırtasiyeci kimliği oluşturmasının hedeflendiğini belirtti. Tartıcı, bu proje ile sektörün kurumsallık kazanmasının önemli bir adımı olduğunu da vurguladı.